De la Bête

De la Bête

Uvedení:

1. běh: ­ 25.­–29. září 2013
2. běh: ­ 2.­–6. říjen 2013
3. běh: ­ 28. květen ­– 1. červen 2014
4. běh: ­ 24.­–28. září 2015
5. běh: ­ 30. září ­– 4. říjen 2015
6. běh: 3.-17.9. (český běh)
7. běh: 20.-24.9. (mezinárodní běh)
8. běh: 27.9. – 1.10. (český běh)
 

Počet hráčských rolí: 96

„Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc.“ Zjevení Janovo 13:2

De la Bête je rozsáhlá výpravná hra, která se inspiruje francouzskými romány, legendami a velkými tématy pozdního období ancient regime. I když vychází hlavně z příběhů o Gévaudanské bestii, není přesně datována, a historickými událostmi se pouze inspiruje, než aby je přesně popisovala – odehrává se v blíže neurčené době druhé poloviny osmnáctého století.
Jedná se o vážnou, atmosferickou hru s připravenou náplní pro každou postavu. Osobní pohled postav je zde klíčový: každá postava má své vlastní silné téma, které jednotí její příběh. Přestože řada dějových zvratů je designována předem, hráči zůstává značná míra volnosti a zodpovědnost rozehrávat nabízené dějové a vztahové linky a posouvat tak hru kupředu. De la Bête je rozsáhlá historická freska, která má pro své postavy připravenou různorodou herní náplň. Některé postavy jsou postavené více na vztahových linkách, jiné na intrikaření nebo výrazné akční složce. Některé dějové linie obsahují výrazné prvky hororu, jiné zase špionážního thrilleru.
Hra se tradičně odehrává v Karlovarském kraji na zámku Valeč a jeho přilehlém okolí.
Organizátoři pro hráče zajišťují kostýmy, jídlo a ubytování. Hře samotné předcházejí intenzivní workshopy, které účastníkům pomáhají s vžitím se do role a světa hry.

Odkazy:

Oficiální stránky De la Bête
Oficiální facebookový profil De la Bête
Profil De la Bête na Larpové databázi